Menu

לקבלת הצעת מחיר

כתבו לנו בוואטסאפ

חג חנוכה 2017 – חג האורים

אז היכנו לכם מדריך שלם לחנוכה 2017  שתפו אותו עם חברים תודה 🙂


המדריך השלם לחנוכה!! חג שמח תהנו

מי מדליק? מתי מדליקים? היכן מדליקים? מה משחקים ? מה אוכלים? לאן הולכים? מה שרים ? מה חינם או לא יקר ?

חג החנוכה הוא אחד החגים הכי אהובים והכי נחגגים בארץ.

הדלקת הנרות היא מצווה שמייחדת את חג החנוכה ועל כל בית מוטלת החובה להדליק נר אחד בכל יום מימי החנוכה.

מקובל להשתמש בחנוכייה חנוכה, חנוכיה, ספוגניותלצורך הדלקת הנרות שממוקמת בבית, במקום הנראה כלפי חוץ, בפתח הבית או בחלון שנראה  אל רשות הרבים.

(להזמנת חנוכיה מיוחדת בעיצוב אישי לחץ כאן)

מקור הדלקת הנרות הוא בתלמוד לזכר מאורע שבו ניצחו החשמונאים את היוונים טיהרו את המקדש והדליקו באורח פלא מפך שמן קטן את מנורת המקדש במשך שמונה ימים.

את החנוכייה מדליקים גם גברים גם נשים וגם ילדים שנמצאים סמוך ובהשגחת ההורים או בפיקוח של מבוגר.

את החנוכייה נוהגים להניח ליד הפתח של הבית או על עדן חלון שיהיה ניתן לראותה מבחוץ.

הנרות צריכים לבעור חצי שעה לאחר צאת שלושה כוכבים או אחרי שקיעת החמה. מדליקים את החנוכייה מידי ערב במשך שמונה ימים.

איזה ברכות צריכים לברך? חנוכיה צבעונית

ברכת 

"להדליק נר של חנוכה"

"שעשה ניסים לאבותינו…"

"ושהחיינו וקיימתנו…"  

שיהיה לכולנו חג שמח!!!!


חנוכה

סופגניות/לביבות – אלה המאכלים המסורתיים של חג החנוכה. נראה שנבחר ו מאכלים אלו דווקא משום שמטגנים אותם בהרבה שמן, זכר לנס השמן אשר אירע ליהודים בעת טיהור המקדש. הסבר נוסף: למה אוכלים בחנוכה מאכלים מטוגנים בשמן? על שם האותיות שמן החוזרות כמה פעמים בפרשת החג:שמונה ימים חשמונאים (בשתי המילים מצוי שורש ה"שמן") יש הטוענים כי השמן מסמל את עם-ישראל. כשם שהשמן צףעל- פני המים – כך עם-ישראל עולה ומתבלט מתוך העמים.כשם שהשמן אינו מתערבב במים – כך גם היהודי שומר על ייחודו אף כשהוא נמצא בין עמים אחרים.

מתכון לסופגניות

אז איפה לקנות סופגניות?

רולדין – סופגניותסופגניות

מאפה נאמן – סופגניה

קאנאפס – סופגניות

סופגניית ביסקוטי – סופגניות

סופגניית לחמים – סופגניות

סופגניית Cake Art – סופגניות 2017

סופגניית דלאל מתכון  – סופגניות 2017


סביבון חנוכה משחק הסביבון הוא משחק עתיק מאוד, עוד מימי המכבים האמיצים. היה זה כאשר היוונים אסרו על העם היהודי ללמוד תורה, וגזרו עונש מוות על אלו שיעברו את החוק. ילדי ישראל התקבצו ולמדו תורה בסתר, וכאשר שמעו חיילים מתקרבים לשטח היו מטמינים את הספרים, מוציאים את הסביבונים, ומעמידים פנים כאילו הם עסוקים במשחק לוהט.

טעם נוסף שניתן למשחק חביב זה הוא: מכיוון שיש לשבת ליד החנוכיה, המציאו משחק שיהפוך זמן זה לחויה נחמדה עבור הילדים.

על הסביבון חרוטות האותיות הבאות:

נ – נס

ג – גדול

ה – היה

פ – פה

ובחו"ל:

ש – שם.

כיצד משחקים

מחלקים בין המשתתפים דבר מסויים (כדי שלא להרגיל את הילדים להימורים, כדאי להימנע ממשחק בכסף אמיתי, ולחלק מטבעות שוקולד, אגוזים, פיצוחים וכדומה). כל משתתף מניח כמה מטבעות בערימה העומדת באמצע, וכל אחד בתורו מסובב את הסביבון.

להלן רשימת האותיות ומשמעותם במשחק:

נ – כלום

ג – גורף את כל הקופה

ה – גורף חצי מן הקופה

ש/פ – צריך לתת מטבע אחד לקופה

המסר הסביבוני

לצד המשחק המהנה, כדאי לזכור את ילדי ישראל שסיכנו את חייהם כדי ללמוד את התורה הקדושה. באמצעות המשחק, נוכל לחנך את ילדינו להמשיך במסורת בת אלפי השנים.


  הסביבון

עממי מילים: עמוס ברזל ואורלי בינדר לחן: עמוס ברזל

אני שמרתי סביבון לחנוכה כאן בארון,סביבון כשהוא יצא רקד ושר הסביבון כה מאושר. מסתובב ומסתובב, הוא כל כך כל כך אוהב לרקוד, הנה בעוד שנייה ייפול על נס או על היה ויעמוד. שיחקתי לי בסביבון לפני שהוא הלך לישון, הוא אמר לי לילה טוב והמשיך כך סוב וסוב. מסתובב לו עוד סיבוב, מסתובב סביבון אהוב, אולי? ייפול הוא על אפו על מילה גדול או פה, ודי. ובסוף הסביבון נרדם, על מה בלילה הוא חלם אולי חלם על נס גדול, היה פה, והתעורר בקול. מסתובב ומסתובב הוא כל כך כל כך אוהב לרקוד, הנה בעוד שנייה ייפול על נס או על היה ויעמוד.


נרות חנוכה עממי מילים ולחן: לא ידוע

שמן זך השגתי לי ונרות חג הדלקתי לי. יודעים אתם מה הם? נרות קטנים גאים הם – נרות גיל נפלאים הם – נרות חשמונאים! רוחות קרים סוערים אך נרותי בוערים. הלאה רוחות רעים! יש עוד שמן פה מעט נר החשמונאים!


באנו חושך לגרש עממי מילים: שרה לוי תנאי לחן: עמנואל עמירן

באנו חושך לגרש, בידינו אור ואש. כל אחד הוא אור קטן, וכולנו אור איתן. סורה חושך, הלאה שחור! סורה מפני האור! ציל-ציל-ציל בפעמונים, מי אנחנו? – סביבונים. לנו רגל אחת, אם ניפול – גם לא נפחד. סורה חושך, הלאה שחור! סורה מפני האור! אנו שובבים גדולים, עליזים והוללים – אך נדע יפה מאוד לספר, לשיר, לרקוד. סורה חושך, הלאה שחור! סורה מפני האור!


לאן הולכים ומופעים בחנוכה!!

פסטיגל 2017 יתקיים השנה בפעם ה-37, תחת הכותרת "סטורי של פסטיגל: אגדה מעכשיו". המשתתפים הפעם יהיו: עומר אדםאליאנה תדהר, לי בירןלירון רביבו, שגיא ברייטנר, דניאל גד, מיקי קםניקי גולדשטיין, עדי חבשוש, שירה לוי, סטפן ושרון צור. גם סטטיק ובן אל יגיעו להופעה, אבל הפעם כמופע מיוחד ולא כחלק מהקאסט הרגיל. כמובן שגם השנה, המופע יתקיים תחת ניצוחו האלמותי של חנוך רוזן.
» פסטיגל 2017 – לוח המופעים

שלושת המוסקטרים

הקלאסיקה זרועת הכוכבים "שלושת המוסקטרים", מספרת על יחידת המשמר העילית של מלך צרפת, שמורכבת מאתוס (עמוס תמם), פורתוס (שלום מיכאלשווילי) ואראמיס (עוז זהבי). בצוואתו, המלך מוריש את ממלכתו לביתו, הנסיכה (נועה קירל). לאחר מותו, אחיו של המלך משתלט על הממלכה ומוציא את המוסקטרים אל מחוץ לחוק. המוסקטרים יוצאים למסע הרפתקאות מסוכן במטרה למצוא את הצוואה ולהוכיח שהנסיכה היא היורשת החוקית והמלכה הבאה של צרפת. למסעם, מצטרף דארטאניאן הצעיר (עומר דרור) ששואף גם הוא להיות מוסקטר.
» שלושת המוסקטרים – לוח מופעים

שלושת המוסקטרים - חנוכה 2017
מי יציל את נועה קירל? שלושת המוסקטריםצילום: יח"צ

מסביב לעולם ב-80 יום

עוד בגזרת המופעים המבוססים על סיפורים, עולה השנה "מסביב לעולם ב-80 יום" בגרסה חדשה, בכיכובם של הראל סקעתרוני דלומיצביקה הדר וחנה לסלאו. השנה היא 1872. על מנת לזכות בהתערבות, יוצא פיליאס פוג להקיף את העולם ב-80 יום. אך לא רק הזמן מהווה לו מכשול, אלא גם הבלשית הפרטית שעוקבת אחריו. היא חושדת שפוג אינו אלא שודד בנק, אשר ברח מאנגליה עם שלל השוד. מלווה אותו משרתו האישי והמשעשע, פספרטו, בדרכם הם מצילים את אאודה, נסיכה המצטרפת אליהם למסע. יחד הם נעזרים בכל דרך אפשרית על מנת להשלים את מסעם ולהגיע ללונדון בזמן. 
» מסביב לעולם ב-80 יום – לוח המופעים
» הצצה מאחורי הקלעים להצגה

סביב העולם ב-80 יום
להקיף את הכדור עם הראל סקעת. מסביב לעולם ב-80 יום צילום: רפי דלויה

אלאדין והנסיכה יסמין

אלאדין, גיבור אגדות "אלף לילה ולילה" מתעורר השנה בחנוכה לחיים בעיבוד מחודש עם הכוכבים עדי הימלבלויטוביה צפירחובי סטאראסף הרץ ומייקל לואיס. אלאדין (אסף הרץ), פרחח צעיר וחסר תקנה, מנסה לשרוד עוד יום בשוק של העיר בגדד. בצירוף מקרים, הוא נתקל בביתו של הסולטן, הנסיכה יסמין (עדי הימלבלוי) ובין השניים ניצתת אהבה ממבט ראשון. השומרים מגלים זאת, ורודפים אחריו, אך אלאדין מצליח להימלט, ומסתתר במערה חשוכה שם הוא מגלה שג'פאר (חובי סטאר), יועץ המלך, אינו אלא מכשף הזומם להשתלט על הממלכה. ג'פאר מגלה אל אלאדין ונועל אותו בתוך המערה. המאבק על ליבה של הנסיכה יסמין ועל מנורת הקסמים חושף את טבעם האמיתי של כל הגיבורים, אך רק רמי שראוי – יזכה בסוף באוצר האמיתי.
» אלאדין והנסיכה יסמין – לוח המופעים

אלאדין והנסיכה יסמין - חנוכה 2017
סיפורי אלף לילה ולילה על במה אחת גדולה. אלאדין והנסיכה יסמין צילום: רונן אקרמן

מותק הטרול הקסום

המופע "מותק של פסטיבל" עולה השנה בפעם העשירית, והפעם עם כותרת חדשה וסיפור מסגרת קצת אחר. כרגיל, ישתתפו במופע מיטב כוכבי הקטנטנים כמו מיכל הקטנהמיכל ינאיציפי שביט, שי ורועי, הדוד חיים, מני ממטרה, מוטי לסרי וגיא פרידמן, כשלצידם יופיעו גם אימרי זיו, יעל נחום, ואלעד צפני בתפריד מותק הטרול. עלילת המופע מספרת על טרולים קסומים וצבעוניים כאשר הדגש בעלילה הוא על קבלת האחר. ההצגה תלווה בשירי ילדות מוכרים מעולם המוזיקה הישראלי של מלחינים ופזמונאים כמו אריאל זילבר, עוזי חיטמן, יהודה אטלס, אהוד מנור ואחרים.
» מותק הטרול הקסום – לוח מופעים

מותק הטרול הקסום - חנוכה 2017
אותה גברת בשינוי כותרת. מותק הטרול הקסום – חנוכה 2017צילום: עדי אורני

כוכבים מהספרים

מופע נוסף לקטנטנים הוא המחזמר "כוכבים מהספרים", בכיכובו של יובל המבולבל, ילד שאוהב לקרוא ספרים כאשר הספר האהוב עליו ביותר הוא קופיקו. לאחר שיום אחד כל האותיות והמילים נעלמו מהספר, יוצא יובל המבולבל להרפתקה כדי לגלות היכן נעלמו הסיפורים. במהלך המסע הוא פוגש בשני העוזרים קפטן שטות ופרופסור לחץ (אודי ואביעד), הפיה החכמה ( לירן כוהנר,) ודמויות נוספות כמו קופיקו, פיקו (ליאור דטאוקר) וקוגומלו מאסטר הקפוארה של הילדים בישראל.
» כוכבים מהספרים – לוח מופעים

כוכבים מהספרים - חנוכה 2017
הרפתקה לקטנטנים. כוכבים מהספריםצילום: אילן בשור

משפחת קדמוני בממלכת הדינוזאורים

המופע "משפחת קדמוני בממלכת הדינוזאורים" הוא מעין גרסה ישראלית של משפחת קדמוני הידועה, כאשר החברים בה בגרסה הזו הם אבא אבן (דביר בנדק), אמא אבנית (חני נחמיאס) ובנם אבנהיו (אייל שקרצי), שבדיוק עברו למערה חדשה בקיר המערות הגדול. המחזמר מתחיל כשאבא אבן נבחר להיות ״ראש הקיר״ (קיר המערות הגדול) ולשם כך משפחת קדמוני חייבת לעבור לגור במערה חדשה. העלילה מסתבכת כאשר אבניהו מחליט לחזור למערה הישנה, אך נופל לתוך בור ודווקא דינוזאור מציל אותו. אבניהו מפחד מהדינוזאור, כיוון שעד אותו יום לימדו אותו שדינוזאורים הם רעים ומסוכנים, אך לומד להתגבר על הפחד ומגלה בעזרת שני אבירים (סיון מסט ובן אדם) את הסוד לחיים בשלום עם הדינוזאורים.
» משפחת קדמוני בממלכת הדינוזאורים – לוח המופעים

משפחת קדמוני בממלכת הדינוזאורים - חנוכה 2017
לומדים לחיות בשלום עם העם השכן. משפחת קדמוני בממלכת הדינוזאוריםצילום: רונן אקרמן

מיקי בארץ הפלאות

המופע "מיקי בארץ הפלאות" יאפשר לכולם לראות את כוכבת הילדים על הבמה במחיר סמלי של 19.90 שקלים, בהפקת רמי לוי. ההצגה מבוססת על הקלאסיקה "עליסה בארץ הפלאות" ולצד מיקי, יככבו השנה אלי יצפאן בתפקיד הכובען המטורף, לינור אברג'יל בתפקיד מלכת הלבבות ונתן נתנזון בתפקיד הזחל.
» מיקי בארץ הפלאות – לוח מופעים

מיקי בארץ הפלאות - חנוכה 2017
מופע במחיר סמלי. מיקי בארץ הפלאותצילום: יח"צ

מדגסקר לייב

המחזמר "מדגסקר לייב" שיעלה גם הוא בחנוכה, מבוסס על סדרת הסרטים המצליחה ועל מופע זהה שעלה בחו"ל. המופע מגולל את סיפורו של אלכס האריה (תובל שפיר), שיחד עם חבריו מרטי הזברה (עודד פז), מלמן הג'ירפה (נדב אבוקסיס), וגלוריה ההיפופוטמית (שני קליין) נחשבים למנהיגים של גן החיות שמתעורר לחיים בלילה, כשהפארק נסגר למבקרים. ביום הולדתו של מרטי הוא שוקע בדיכאון ובורח מהגן. החברים, שיוצאים לחפש אותו נתפסים רגע לאחר שהם מוצאים אותו על ידי ארגון זכויות בעלי חיות שמחליטים לשחרר אותם בג'ונגל, אלא שהתכניות משתנות והם נסחפים לחוף מדגסקר, שם הם מנסים להסתדר בנוף הפראי.
» מדגסקר לייב – לוח מופעים

מדגסקר לייב
הסרט המצליח עולה על הבמה. מדגסקר לייבצילום: איתן טל

אקונה מטטה

עוד סרט ילדים שעולה לבמה הוא "מלך האריות" והפעם תחת הכותרת "אקונה מטטה – סימבה מלך החיות". במחזמר יככבו גיא זוארץרינת גבאי, עדן סבן ודניאל מורשת. המופע מספר על סימבה, מלך החיות. כאשר מלכותו עומדת במבחן, הוא נאלץ לצאת למסע כדי להחזירה לידיו כשהוא נאבק בכוחות מרושעים. מסע מצחיק ושובה לב שיסחוף את הקהל בקצב אפריקאי ובריקודים.
» אקונה מטטה – לוח מופעים

מיומנה מארחים את קרן פלס

מיומנה לילדים תארח לראשונה את הזמרת קרן פלס במופע מוזיקלי, תיאטרלי והומוריסטי לכל המשפחה שיעלה ברחבי הארץ. במהלך המופע קרן תנגן, תשיר ותחבור לאנרגיה המיוחדת של קבוצת מיומנה, עם שירים שלה, בעיבודים מיוחדים שנוצרו עבורה. 
» מיומנה מארחת את קרן פלס – לוח מופעים

מיומנה עם קרן פלס
היא תשיר והם ירקדו. מיומנה לילדים עם קרן פלסצילום: משה נחמוביץ

עליסה בארץ הפלאות – קרקס מוסקבה

מופע קצת אחר שיעלה בחנוכה הוא "עליסה בארץ הפלאות" של קרקס מוסקבה על הקרח, המופע יציג אמנים זוכי תחרויות בינלאומיות בהחלקה על הקרח, אמני קרקס מסורתי, ליצנים ורקדני בלט על הקרח, בשילוב ייחודי של החלקה אמנותית על הקרח, קטעי בלט ופעלולי קרקס מקוריים.
» עליסה בארץ הפלאות על הקרח – לוח מופעים

עליסה בארץ הפלאות - הקרקס הרוסי
על הקרח. עליסה בארץ הפלאות – הקרקס הרוסיצילום: יח"צ

ניאון שואו – קרקס מוסקבה

קרקס מוסקבה יגיע לישראל לקראת חנוכה עם המופע "ניאון שואו" שמשלב תפאורה, תאורה מיוחדת וכן תלבושות זוהרות בחושך. קרקס מוסקבה הוא קרקס מודרני, ללא בעלי חיים, שמציג אקרובטיקה, הולה הופ, תרגילי גמישות, ג'אגלינג, רכיבה על חד אופן, להטוטנות וקטעי ליצנות. 
» ניאון שואו – לכל הפרטים

קרקס בראבו

אם לא הספיקו לכם מופעי הקרקס, קרקס בראבו חוגג חמש שנים במופע מיוחד לחנוכה, שיכלול עשרות משתתפים בעלי מיומנות וירטואוזית. המופע יציג פנטזיה קוסמית של מעופפים, אקרובטים, ליצנים, לוליינים וקטעי קרקס מהקלאסיקה העולמית.
» קרקס בראבו – לכל הפרטים

כל המופעים והאירועים לחנוכה 2017

 

 

סגירת תפריט